01

Uniwersalny Motyw WordPress Monstroid2 – Prezentacja i Przegląd Możliwości

W tej krótkiej mini serii skupiam się na prezentacji możliwości uniwersalnego motywu WordPress o nazwie Monstroid2 ze strony templatemonster.com. Zaczynamy od ogólnego przeglądu możliwości, następnie przechodzimy do procesu instalacji i podstawowej konfiguracji, a kończymy na krótkim podsumowaniu i wrażeniach.

gulp od podstaw

Gulp od Podstaw – Kurs Video dla Początkujących

Gulp od Podstaw do mój kolejny kurs wideo skierowany do początkujących użytkowników. W kursie tym pokazuję krok po kroku jak wykorzystać możliwości jakie daje nam Gulp w codziennej pracy przy tworzeniu stron czy też aplikacji internetowych.

Krok po kroku tłumaczę co należy zrobić aby zautomatyzować sobie zadania, które powtarzamy czasem setki razy w trakcie dnia tak aby proces tworzenia był przyjemnością.

Całą przygodę rozpoczynamy od instalacji wymaganych narzędzi i zależności do uruchomienia Gulpa. Następnie omawiam kilka najbardziej popularnych zadań takich jak korzystanie z browser sync (live reload), minifakacja i konkatencja plików CSS czy też JavaScript, a na koniec tworzymy zadanie które łączy w sobie wcześniej zdobytą wiedzą i przygotowuje wersję produkcyjną naszego projektu.

WordPress od Podstaw

WordPress od Podstaw – Kurs Video Dla Początkujących

Zapraszam Cię do zapoznania się z moim kursem wideo pod tytułem WordPress od Podstaw. Kurs ten  przeznaczony jest dla początkujących adeptów WordPressa. Na przestrzeni kilkunastu lekcji omawiam podstawowe komponenty WordPressa takie jak:

  • instalacja
  • panel administracyjny
  • tworzenie wpisów i stron
  • instalowanie wtyczek
  • instalowanie motywów
  • migracja na zdalny serwer FTP

Dzięki zdobytej wiedzy będziesz ze swobodą w stanie stworzyć swojego pierwszego bloga czy też stronę internetową oparta na WordPressie.